LA ROCHE-POSAY ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ


  • Шифра: 0030986
  • Производител: La Roche-Posay
1.885 ден.

LA ROCHE-POSAY ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ.

Сетот содржи:

1. LA ROCHE-POSAY LIPIKAR SYNDET AP+ кремаст гел за миење 100ml.

Наменет за исклучително сува и иритирана кожа подложна на чешање и атопија.

Наменет за бебиња,деца и возрасни.

2.LA ROCHE-POSAY LIPIKAR AP+M балзам со тројно делување 400ml.

БАЛСАМ КОЈ ГИ ВРАЌА ЛИПИДИТЕ НА КОЖАТА. ДЕЛУВА ПРОТИВ ИРИТАЦИИ И ЧЕШАЊЕ. Без парфеми, без парабени.Многу сува кожа, иритирана кожа склона кон чешање, чувствителна кожа склона кон атопија. За бебиња, деца и возрасни. Моментално смирува. Помага поретко да дојде до фази на влошување на сувоста на кожата. Погодно и за кожа склона кон атопија и алергии. Иновацијата произлегува од 25 години истражување: LIPIKAR BAUME AP + M со Aqua Posae Filiformis + Microrezyl , нова активна состојка, помага да се дејствува на 2 одлучувачки фактори за кожата склона кон атопија: -    помага во повторно воспоставување и стабилизација на рамнотежата на микробиомот на кожата, ја обновува и чува заштитната бариера на кожата.     Формулата е збогатена со: ниацинамид и карите масло (20%); содржи минимален број на состојки внимателно избрани заради нивната ефикасност и безбедност. НОВИ ТЕКСТУРА: Брзата апсорпција го олеснува и забрзува секојдневното нанесување. Немрсна, нелеплива формулација.     Да се нанесува еднаш дневно на лицето и/или на телото. Многу сувата и иритирана кожа нежно мијте ја со производи без сапун како што е Lipikar Syndet. AQUA / WATER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, GLYCERIN, DIMETHICONE, NIACINAMIDE PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL, CETEARYL ALCOHOL, BRASSICA CAMPESTRIS OLEIFERA OIL / RAPESEED SEED OIL, AMMONIUM POLYACRYLDIMETHYLTAURAMIDE / AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-20 METHYL GLUCOSE SESQUISTEARATE, CERA MICROCRISTALLINA, MICROCRYSTALLINE WAX, PARAFFIN, SORBITAN TRISTEARATE, DIMETHICONOL, MANNOSE, DISODIUM EDTA, CAPRYLOYL GLYCINE, VITREOSCILLA FERMENT, XANTHAN GUM, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL, HYDROXYHYDROCINNAMATE, SODIUM BENZOATE.

3.LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 SPF50  балзам со термална вода 15ml.

Чувствителна кожа. Површински иритации. Обновува и смирува чувствителна кожа. Превенција на црвени и кафеави траги од повреди и заштита на тетоважи. •    Не нанесувајте на оштетена кожа. •    Избегнувајте ги усните и пределот околу очите. AQUA / WATER, GLYCERIN, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE,  COCO-BETAINE, POLYSORBATE 20, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, NIACINAMIDE, ACRYLATES, COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, CITRIC ACID, COCAMIDE MEA, DISODIUM EDTA, MANNOSE, POLYQUATERNIUM-11, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, VITREOSCILLA FERMENT.La Roche-Posay

La Roche-Posay