Omikum D3 1000IU капсули, 60 капсули + ПОДАРОК Omnikum Zinc &Se таблети, 45 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Omikum D3 1000IU капсули, 60 капсули + ПОДАРОК Omnikum Zinc &Se таблети, 45 таблети


  • Шифра: 1000393
  • Производител: OMNIKUM
645 ден.

Omikum D3 1000IU капсули, 60 капсули + ПОДАРОК Omnikum Zinc &Se  таблети, 45 таблети.

Omnikum D3 1000IU капсули, 60 капсули.

Omnikum D3 Во портфолиото на Omnikum, Витаминот D е застапен со две јачини, Omnikum Vitamin D од 1000IE и 3000IE. Omnikum Vitamin D3 е од суштинско значење за правилен развој и за одржување на здрави коски и помага во одржувањето на здрави заби.

Фармацевтска форма: капсули.

Состав:

1 капсула Omnikum D3 1000UI содржи 25mcg витамин D3 (холекалциферол).

Omnikum Zinc &Se  таблети, 45 таблети.

Покрај Цинк и Селен, оваа Omnikum формула е надоградена со витамин А, B6, C, Е. Во едно пакување има 45 таблети, доволни за 1 месец и 15 дена. Треба да се чуваат на температура од 25°С, заштитени од светлина и на позиција недостапна за деца.

Селенот и цинкот се едни од најмоќните антиоксиданси кои придонесуваат во одржување на здрав организам. Селен и Цинк се важни минерали кои го зајакнуваат целиот организам.

Фармацевтска форма: таблети

Состав: Селен 195mcg, Витамин А (ретинилпалмитат) 801mcg, Витамин B6 (пиридоксин хидрохлорид) 2,09 mg, Витамин C (аскорбинска киселина) 91,08 mg, Витамин Е (D-алфа токоферолацетат) 10,07 mg, Цинк (од 123mg цинк глуконат) 15,13 mg.