MULTI ESSENCE витамини и минерали таблети за возрасни 50+, 30 таблети + ПОДАРОК Magnesium 400+B complex директ кесички :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
MULTI ESSENCE витамини и минерали таблети за возрасни 50+, 30 таблети + ПОДАРОК Magnesium 400+B complex директ кесички


  • Шифра: 1000324
  • Производител: Alkaloid
420 ден.

MULTI ESSENCE витамини и минерали таблети за возрасни 50+, 30 таблети + ПОДАРОК Magnesium 400+B complex директ кесички.

Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, биотинот, калциумот, магнезиумот, железото, манганот, бакарот, јодот и фосфорот придонесуваат за нормално искористување на енергијата.
Витаминот Ц, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, пантотенската киселина, фолната киселина, магнезиумот и железото придонесуваат за намалување на заморот и на исцрпеноста.
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б2, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, биотинот, магнезиумот, бакарот и јодот придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем
Витаминот Ц, витаминот Б1, витаминот Б6, витаминот Б12, ниацинот, фолната киселина, биотинот и магнезиумот придонесуваат за нормална психолошка функција.
Железото, јодот и цинкот придонесуваат за нормална когнитивна функција.
Витаминот Ц, витаминот А, витаминот Д, витаминот Б6, витаминот Б12, фолната киселина, железото, цинкот, бакарот и селенот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем
Витаминот Ц, витаминот Е, витаминот Б2, цинкот, манганот, бакарот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Витаминот А, витаминот Б2, ниацинот и биотинот придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, додека биотинот, цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормална коса.
Витаминот К, витаминот Д, калциумот, магнезиумот, цинкот, манганот и фосфорот придонесуваат за одржување нормални коски.
Витаминот Д, калциумот и магнезиумот придонесуваат за одржување нормална мускулна функција и нормални заби
Цинкот и селенот придонесуваат за одржување нормални нокти.
Витаминот А, витаминот Б2 и цинкот придонесуваат за одржување нормален вид.
Витаминот Д, витаминот Б12, фолната киселина, магнезиумот, железото и цинкот играат улога во процесот на клеточна делба.
Јодот и селенот придонесуваат за нормална тироидна функција.
Витаминот Б6, витаминот Б12 и железото придонесуваат за нормално создавање црвени крвни клетки.
Витаминот Ц дополнително придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на крвните садови, коските, ’рскавицата, непцата, забите и на кожата. Исто така, ја зголемува апсорпцијата на железо.
Хромот придонесува за одржување нормални нивоа на гликоза во крвтаУпотреба:

Трислојните таблети MULTI ESSENCE Витамини и минерали за возрасни, како додаток во исхраната, ги задоволуваат зголемените потреби од внесување витамини и минерали кај возрасните лица.

Дозирање и начин на примена:

Една таблета дневно да се проголта со малку течност.

Alkaloid

Alkaloid