URIAGE XEMOSE ПРОМОТИВЕН СЕТ :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
URIAGE XEMOSE ПРОМОТИВЕН СЕТ


  • Шифра: 0016741
  • Производител: Uriage
1.300 ден.

URIAGE XEMOSE ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1, Uriage Xemose масло за капење 200ml.

•Маслена купка наменета за хигиена на  сува кожа
•Нежно ја чисти кожата и штити од сушење на кожата
•Го смирува чешањето
•Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа
•Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство .
•Намалува нелагодност и чешање
•Смирува и ја враќа природната  заштита на кожата.
•Долготрајно пријатно чувство
•Наменета е за бебиња, деца и возрасни.
•Без парабени, без сапуни, хипоалергена и со физиолошки Ph.

2. Uriage Xemose крем против иритации 500ml.

• Длабоко ја храни и штити кожата до 48 часа од нанесување.

• Се употребува кај премногу сува кожа за лице.

• Брзо ги намалуваат сензациите на сува кожа и затегнатост.

• Содржи 3 патентирани комплекси и URIAGE термална вода за тројна бариерна заштита.Uriage

Uriage