Centrum A-Z таблети за возрасни, 60 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Centrum A-Z таблети за возрасни, 60 таблети


  • Шифра: 0020090
  • Производител: PHIZER
990 ден.

Centrum A-Z таблети за возрасни, 60 таблети.

Centrum –  A-Z со лутеин е комбинација која нуди основни витамини и минерали за одржување на добро здравје. Помага во метаболизмот на јаглени хидрати, масти и протеини. Содржи антиоксиданси – протективни витамини и микроелементи (како бета-каротин, витамин Ц, Е и Селен) кои го заштитуваат организмот од штетното дејство на слободните радикали. Погодно за: Возрасни и деца над 12 години. Активни состојки: Витамин А 1000 IU, Бета-каротин 3000 IU, Витамин Е 25 IU, витамин C 90 мг, Фолна киселина 0,4 мг, Витамин Б1 2,25 мг, Витамин Б2 3,2 мг, Ниацинамид 15 мг, Витамин Б6 3 мг , Витамин Б12 14 мкг, Витамин D 400 IU, биотин 45 мкг, Пантотенска киселина 10 mg, Калциум 175 мг, Фосфор 125 мг, Јод 0,15 мг, Железо 10 mg, магнезиум 50 мг, Бакар 1 mg, Лутеин 250 мкг. 

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!

За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Дозирање 1 таблета на ден.