WAYA RefluStop ќесички, 14 ќесички :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
WAYA RefluStop ќесички, 14 ќесички


  • Шифра: 1000101
  • Производител: MEDIS
470 ден.

WAYA RefluStop ќесички, 14 ќесички.

Waya RefluStop кесичките се медицинско средство наменето за ублажување на симптомите на гастроезофагиален рефлукс како што се: печење во пределот на градите, враќање на желудочната киселина, езофагитис предизвикан од рефлукс, потешкотии при голтање (дисфагија), болки при голтање (одинофагија).

WAYA RefluStop овозможува брзо олеснување на симптомите, односно:

-Ја спречува киселината (рефлуксот) за помалку од три минути
-Го ублажува печењето во пределот на градите
-Ја штити и обновува слузницата
-Waya RefluStop се наменети за возрасни и деца над 12 години.

Без глутен.
Без лактоза.
Со вкус на леден лимон.


Употреба:

1 ќесичка да се растопи дирекно во уста после главниот оброк или пред спиење.

MEDIS

MEDIS