URIAGE AGE ABSOLU крем за лице за измазнување, хранење и осветлување на кожата 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
URIAGE AGE ABSOLU крем за лице за измазнување, хранење и осветлување на кожата 50ml


  • Шифра: 0021236
  • Производител: Uriage
2.100 ден.

URIAGE AGE ABSOLU крем за лице за измазнување, хранење и осветлување на кожата 50ml.

-Наменето за нормална до комбинирана кожа, ја подобрува текстурата на кожата и ја прави мазна, содржи AHA
-Заштита од плава светлина – (BLB patent), ги штити клетките од оксидативен стрес преку заштита на кожата од сината светлина
-Заштита од загадување (Filmexel) преку создавање на филм на кожата кој штити од надворешни влијанија, при што дава ефект на втора кожа
-Ретинолот, хијалуронската киселина и Dragon’s blood превенираат настанување на нови брчки и ги пополнуваат постоечките
-Витамините Ц и E се моќни антиоксиданси, превенираат настанување на флеки и пеги и ги корегираат постоечките и го подобруваат сјајот на кожата

Употреба:

Наутро и/или навечер нанесете на врат и лице.

Uriage

Uriage