GinkgoMax Forte таблети за возрасни, 30 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
GinkgoMax Forte таблети за возрасни, 30 таблети


  • Шифра: 0019375
  • Производител: ESI
290 ден.

GinkgoMax Forte таблети за возрасни, 30 таблети.

Претставува додаток на исхраната од природно потекло базиран на сув екстракт, титриран и стандардизиран (на 26% флавонол гликозиди) со висока доза, 240 мг во една таблета. Гинко билобата ја поттикнува функционалноста на микроциркулацијата, меморијата и когнитивните функции.

Употреба: 

Се препорачува консумирање на 1 таблета дневно, со чаша (200 мл) вода.

ESI

ESI