BIODERMA Sebium Kerato+ гел-крем 30ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIODERMA Sebium Kerato+ гел-крем 30ml


  • Шифра: 1000113
  • Производител: BIODERMA
1.096 ден.

BIODERMA Sebium Kerato+ гел-крем 30ml.

Видливо ефикасен во третман на акни, митисери и флеки од акни уште од вториот ден на употреба. Комбинација од кератолитички активни супстанции (салицилна киселина + естер од малична киселина) кои овозможуваат висока ефикасност и висока толеранција на кожата. Заштитниот патент FLUIDACTIV™ биолошки  го нормализира квалитетот на себумот и спречува појава на акни, немасна, нелеплива текстура, 8 часа хидратација.

Состав: Aqua/Water/Eau, DI-C12-13 Alkyl Malate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Salicylic Acid, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Arachidyl Alcohol, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Coco-glucoside, Arachidyloxide, Slucosdroxide, Sodium Glucosdr Sodium Citrate, Chondrus Crispus Extract, Mannitol, Propyl Gallate, Xylitol, Rhamnose, Sodium Metabisulfite, Tocopherol, Fragrance (Perfume)[BI 2045].

Употреба: нанесете наутро и/или навечер на сува, исчистена кожа. Нанесете на цело лице или само на проблематичните регии. Употребете при првите знаци на појава на акни.

Добра основа за шминка. Во случај на изложување на сонце, нанесете соодветна фотозаштита. За возрасни и адолесценти.

BIODERMA

BIODERMA