LA ROCHE-POSAY EFFACLAR H ISO-BIOME смирувачка крема за чистење на лице 200ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY EFFACLAR H ISO-BIOME смирувачка крема за чистење на лице 200ml


  • Шифра: 0031473
  • Производител: La Roche-Posay
1.010 ден.

LA ROCHE-POSAY EFFACLAR H ISO-BIOME смирувачка крема за чистење на лице 200ml.

Смирувачка крема за чистење, против неправилности за лице и тело.

Тестирано на масна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата
Со термална вода La Roche Posay
Нежно ја чисти кожата и овозможува хидрираност во текот на 24 часа. Ја штити кожата од исушувачки ефект на чистење. Некомедогена формула.

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay - а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Употреба:

Нежно измасирајте на влажна кожа и измијте. Во случај на контакт со очи веднаш темелно исплакнете.

La Roche-Posay

La Roche-Posay