INSTITUTE крем за раце 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
INSTITUTE крем за раце 100ml


  • Шифра: 0021213
170 ден.

Уникатна комбинацијата на ксилитол и поголема концентрација на глицерол кои обезбедуваат ефикасна, брза и долготрајна хидратација на површинскиот и подлабоките делови на кожата преку што се подобрува и нејзината бариерна функција. Ја обновува сувата и испукана кожа на рацете. Не содржи  мириси и бои. Дерматолошки е тестирана.

Состав: aqua benzyl alcohol cetearyl alcohol dehydroacetic acid glycerin petrolatum stearic acid triethanolamine xylitol


Начин на употреба: два пати на ден или по потреба по секое миење на рацете да се нанесе во тенок слој.

Само за надворешна употреба

Да се чува во оригиналното пакување на температура до 25°C.

Да се чува вон дофат на деца.