Dr. Hauschka крем од дуња 30ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Dr. Hauschka крем од дуња 30ml


  • Шифра: 0031704
  • Производител: Dr. Hauschka
1.130 ден.

Dr. Hauschka крем од дуња 30ml.

Екстрактот од семки од дуња ја задржува влажноста, додека восокот од дуњи формира лесен, заштитен слој кој превенира сувост и одржува хидратантен баланс, истовремено ненарушувајќи го природното дишење на кожата. Композиција од дуњи, јојоба, кајсија и авокадо ја зајакнува кожата.

За нормална кожа.
Состав: вода, масло од семенки на кајсија, екстракт од детелина камењарка, екстракт од семенките на дуња, алкохол, екстракт од морков, глицерин, мандинго, бадемово масло, маслиново масло, cetearil алкохол, масло од авокадо, екстракт од бел слез, масло од јојоба, пчелин восок, лецитин, бентонит, екстракт од хамамелис, природен мирис (етерични масла), citral*, citronelol*, geraniol*, limonen*, linalool*, farnezol*, benzil benzoat*, екстракт на маховина, ксантан.

Компоненти на природни етерични масла.

Кремот од дуњи е одлична подлога за шминка.Употреба: 

Нанесете на лицето, вратот и деколтето секое утро после чистење и тонизирање.