WELEDA Baby масло од невен 200ml + ПОДАРОК Weleda крем за пеленска регија од невен 75ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
WELEDA Baby масло од невен 200ml + ПОДАРОК Weleda крем за пеленска регија од невен 75ml


  • Шифра: 0031741
  • Производител: WELEDA
1.018 ден.

WELEDA Baby масло од невен 200ml.

Органско масло без мириси за осетлива кожа. Природна нега за кожата на бебето со масло од сусам и екстракт од невен. Ја негува, чисти и храни кожата. Дава чувство на топлина и удобност. Идеално за масажа на бебето. Без мириси. Без вештачки бои, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: За секојдневна нега и масажа на телото. За нежно чистење на пеленската регија. Погодно за третман на теменици. Состав: Масло од сусам, екстракт од цвет од невен. 

WELEDA Baby крем од невен во подрачјето на пелените 75ml.

Заштита на подрачјето на пелените и превенција од настанување пеленски осип. Ја смирува и негува иритираната кожа и црвенилото во пеленската регија, веднаш по нанесувањето. Невенот делува антиинфламаторно во комбинација со камилица, масло од сладок бадем и сончогледово масло.Содржи цинк оксид и спречува влажност на кожата. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.


ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

WELEDA

WELEDA