VICHY DERCOS Anti dandruff DS шампон против првут за сува коса 200ml ПРОМО СЕТ -50% НА ВТОР ПРОИЗВОД :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY DERCOS Anti dandruff DS шампон против првут за сува коса 200ml ПРОМО СЕТ -50% НА ВТОР ПРОИЗВОД


  • Шифра: 0017518
  • Производител: VICHY
1.760 ден.

VICHY DERCOS  Anti dandruff DS шампон против првут 400ml - За сува коса 

Шампон против перут кој го регулира микробиомот и го отстранува 100% видливиот перут. За мажи и жени кои страдаат од перут и/или иритација и кои имаат нормална или масна коса. Дерматолошки тестирано. Без парабени. Технологија на микробиом со селен DS* докажано ја враќа рамнотежата на микробиумот на кожата на вашата глава (станува збор за микроорганизми кои природно се наоѓаат на кожата). Кожата на главата е повторно здрава: перутот е отстранет, чешањето намалено. Делотворноста е потврдена од страна на потрошувачите: - Видлива и моментална ефикасност: 96%. - Спречува повторно појавување на перут: 92%. - Смирувачко дејство на кожата на главата: 97%. - Поефикасен во борба против перутот од било кој друг третман: 91% 100% отстранет перут. Намалено чешање. Спречува повторно појавување на перут во текот на 6 недели.

-Начин на употреба:
Во текот на првото нанесување, оставете да делува 2 минути, потоа да се измие. После секое наредно шампонирање, благо масирајте, потоа да се измие – третманот да трае 4 недели. Во случај на контакт со очи веднаш темелно да се измие.

VICHY

VICHY