Ginko Vital 5000 mg капсули, 30 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Ginko Vital 5000 mg капсули, 30 капсули


  • Шифра: 0018495
  • Производител: HealthAid
905 ден.

Ginko Vital капсули, 30 капсули.

Специјално формулиран стандардизиран гинко билоба. Составен од концентриран екстракт со високо ниво на гинко флавоноиди кои претствуваат основна компонента на билката, која може да помогне во одржување и подобрување на циркулацијата на крвта.

Состав: Ginkgo biloba 50:1 Extract (equivalent to 5000mg of Gingko Biloba raw powder)[standardised to 24% Flavone Glycosides & 6% Terpine Lactones] 100mg.

Намена:

-Постари лица кои имаат потреба за подобрување на меморијата
-Студенти кои учат за испити
-Лица кои сакаат да постигнат  оптимална меморија и ментална активност
-Лица со слаба циркулација и проблеми поврзани со циркулацијата
Возрасни, една капсула дневно, може да се зголеми на две ако е потребно со храна. Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза освен ако поинаку не ве советувало соодветно квалификувано лице.