TENDOCOLINN прашок, 28 ќесички + FORTINN gel hot 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
TENDOCOLINN прашок, 28 ќесички + FORTINN gel hot 100ml


  • Шифра: 0020625
  • Производител: INNventa
2.050 ден.

TENDOCOLINN

со Tendoforte (биоактивни колагенски пептиди), Витамин Ц, Витамин Б6

Зошто TENDOCOLINN?

Ја обновува структурата и функцијата на тетивите и лигаментите
Обезбедува нивна цврстина, сила, подобра подвижност и еластичност
Делува антиинфламаторно
Го забрзува процесот на заздравување и враќање на секојдневните активности и тренинзи
Го намалува ризикот од настанување на нови повреди
Безбеден за долготрајна континуирана употреба
Со пријатен вкус
 

Активни состојки во 1 кесичка

Tendoforte®B (биоактивни колагенски пеnтиди) 5g
Сув екстракт од плод од ацерола 120 mg
Витамин Ц 30 mg
Витамин Бб 1,3 mg

Начин на употреба:

Да се раствори 1 кесичка на ден во 200 ml течност и да се испие.

INNventa

INNventa