BIOFAR Zinc Vitamin C шумливи таблети,20 шумливи таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIOFAR Zinc Vitamin C шумливи таблети,20 шумливи таблети


  • Шифра: 0018137
  • Производител: BIOFAR
160 ден.

Комбинацијата од Цинк (од органски извор за оптимална апсорпција) и природен Витамин Ц, со пријатен вкус на цитрус е моќно оружје во борбата со настинките, акните, проблемите со кожата, косата и ноктите и дава целокупна поддршка на имуниот систем.

Кога? – При сите состојби кога е ослабен имуниот систем (болест, опоравок, промена на годишни времиња), акутни инфективни состојби, дијареа, акни, сува кожа, кршливи нокти и проблеми со косата. Цинкот и Витаминот Ц се особено важни микронутриенти за здравјето во репродутиктивниот период.

Кому? – За возрасни и постари лица, за тинејџери, за реконвалесценти, лица чуваствителни на сезонски промени. Особено е важна надополна на Цинк и Витамин Ц кај лица кои се склони кон инфекции и лица кои имаат порблеми со кожа, коса и нокти.

Шумливите таблети BIOFAR Zinc Vitamin C се со дози наменети за возрасни, без шеќер, без аспартам, без вештачки бои и со пријатен цитрусен вкус. 

Дозирање: 1 таблета дневно растворена во голема чаша вода, по можност наутро, по појадокот.

BIOFAR

BIOFAR