SENTIS+ капсули за возрасни ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ + ПОДАРОК POWER BANK :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
SENTIS+ капсули за возрасни ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ + ПОДАРОК POWER BANK


  • Шифра: 0021103
  • Производител: Bionika
575 ден.

SENTIS + капсули за возрасни, ПРОМОТИВЕН ПАКЕТ

Состав
Една желатинска капсула содржи: 100 mg екстракт од корен на валеријана (Valeriana officinalis),
100 mg екстракт од лист на маточина (Melissa officinalis), 250 mg Serenzo™ екстракт од кора на сладок портокал (Citrus sinensis)/арапска гума и 3 mg витамин Б6.
СЕНТИС® + СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА
Витаминот Б6 допринесува за нормална функција на нервниот систем, нормална психолошка функција и за намалување на заморот и исцрпеноста
Валеријаната ја намалува нервозата и напнатоста, помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје,
Маточината помага во одржување на нормалниот сон и олеснување на заспивањето, придонесува за оптимална релаксација и за одржување на менталното здравје
Екстрактот од портокал придонесува за нормален сон, помага да се чувствувате релаксирано од стресот на напорниот животен стил, помага да се поддржи релаксацијата и физичката благосостојба, придонесува за оптимална релаксација

ДОЗИРАЊЕ И НАЧИН НА УПОТРЕБА
Возрасни: 2 капсули на ден.
Проголтајте ја целата капсула со вода.
Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза.
Не ги употребувајте додатоците на исхрана како замена за разновидна исхрана.  

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!

За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Bionika

Bionika