Hyaluron Legere ноќен крем 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Hyaluron Legere ноќен крем 50ml


  • Шифра: 0021091
  • Производител: Medipharma Cosmetics
695 ден.

Hyaluron Legere ноќен крем 50ml.

Со текот на годините, поради различни надворешни влијанија и намалено производство на ендогена хијалуронска киселина во кожата, се појавуваат се повеќе брчки, кожата ја губи својата природна влага. ХИЈАЛУРОН НОЌЕН КРЕМ LÉGÉRE Специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа со Duo-Hyaluron-Complex и Натриум хијалуронат ги редуцира фините рани брчки и обезбедува интензивна хидратација на кожата на лицето во текот на ноќта.

Клучни компоненти во составот:

Duo-Hyaluron-Complex - хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат.

Натриум хијалуронат - афинитет за врзување поголема количина на вода со што се овозможува  хидрирање на кожата - еластичност, измазнување, помлад и поздрав изглед.

Глицерин - ја хидрира кожата и и дава сјај.

Витамин Е – ја храни кожата.

Лајт (LÉGÈRE) нега на кожата

Со Duo-Hyaluron-Complex: хијалуронска киселина со фармацевтски квалитет и хијалурон активен концентрат

Ги пополнува брчките од внатрешната страна на кожата

Ги редуцира фините рани брчки, предизвикани од сувост

Обезбедува интензивна хидратација

Ја стимулира природната синтеза на хијалуронската киселина во епидермисот

Ја компензира загубата на епидермалната хијалуронска киселина

Ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата

Ја поддржува фазата на природната регенерација на кожата во текот на ноќта

Толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана

 *Лајт текстура

*Брзо се апсорбира

*Не масти

*Специјално креирана за потребите на нормална до сува кожа

*Пријатен свеж мирис

*Без конзерванси

 Апликација: Секоја вечер по чистење на лицето рамномерно нанесете од кремот на кожата на лицето, вратот и деколтето. Брзо се апсорбира без да остави масно чувство.

 ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!