MaxMedica MIGRALIN капсули за возрасни, 60 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
MaxMedica MIGRALIN капсули за возрасни, 60 капсули


  • Шифра: 0021071
  • Производител: MaxMedica
995 ден.

MaxMedica MIGRALIN капсули за возрасни, 60 капсули.

Мигралинот е формулиран врз основа на стандардизирани екстракти од мајчин лист (Tanacetum parthenium - Feverfew) и црн пипер (Piper nigrum), магнезиум, коензим Q10 и витамин Б2. Поради сложениот состав се користи во профилактичка терапија на мигренозни главоболки, како и за ублажување на симптомите на мигрена.

Употреба: Се препорачуваат да се земат 2 капсули дневно во период од 3 месеци. По пауза од еден месец циклуцот може да повтори.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!