WELEDA Baby & Kids SUN SPF 30 млеко за заштита од сонце за чувствителна кожа на бебиња и деца 150ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
WELEDA Baby & Kids SUN SPF 30 млеко за заштита од сонце за чувствителна кожа на бебиња и деца 150ml


  • Шифра: 0030241
  • Производител: WELEDA
1.334 ден.

WELEDA Baby & Kids SUN SPF 30 млеко за заштита од сонце за чувствителна кожа на бебиња и деца 150ml.

Висока заштита од сонце за чувствителна кожа кај бебиња и деца.

Заснована на 100% не-нано минерални УВ филтри и природни масла. Обезбедува висока заштита од моментот на нанесување, а формулацијата на лосионот овозможува текстурата најдобро да се задржи на површината на кожата. Минералните не-нано УВ филтри директно ги рефлектираат штетните сончеви зраци од површината, без да навлезат состојките од фото заштитата во кожата.

-Делува антиоксидативно благодарение на екстрактот од еделвајс (алпска ѕвезда, ринолист)

-Сончогледовото и кокосово масло во составот ја потхрануват и зајакнуваат природната бариера на кожата

-Шеа путерот ја прави кожата мека и мазна

-Титаниум диоксид: минерален УВ филтер

-Без мирис

-Водоотпорно

Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

WELEDA

WELEDA