Tummy Tox Sleep Tight Tea чај, 20 ќесички :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Tummy Tox Sleep Tight Tea чај, 20 ќесички


  • Шифра: 0031099
  • Производител: Tummy Tox
399 ден.

Tummy Tox Sleep Tight Tea чај, 20 ќесички.

Чај кој ви помага за подобар сон и воедено го чисти вашето тело додека спиете.

Супер состојките (кора од портокал, нане, лимонова трева, лисја од маточина и хоп) ќе му помогнат на вашето тело да се одмори, прочисти и регенерира во текот на ноќта и да ве подготви за нов ден – без стрес.

Подготовка: Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 5 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.
Складирање: Да се чува на суво место на собна температура.
Состојки: Кора од портокал, лисја од пеперминт (нане), лимонова трева, лисја од маточина, хоп конуси.


  ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!Tummy Tox

Tummy Tox