Tummy Tox Daily Kick Tea чај, 20 ќесички :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Tummy Tox Daily Kick Tea чај, 20 ќесички


  • Шифра: 0031098
  • Производител: Tummy Tox
399 ден.

Tummy Tox Daily Kick Tea чај, 20 ќесички.

Чај со кој ќе ги користите вашите сопствени масни наслаги за енергија.

Мешавината од Лисја од зелен чај, лисја од коприва, билка од глуварче, анасон семиња и ким ви дава енергија, ја намалува подуеноста и го започнува метаболизмот. Дозволете Daily Kick Tea да стане дел од вашиот секојдневен утрински ритуал.

Подготовка: Никогаш не користете врела вода за чајот Tummy Tox! Истурете свежа топла вода (70-80 ° C) во чашата и оставете го 5 минути пред употреба. Препорачуваме за секоја чаша да употребите една кесичка чај.
Складирање: Да се чува на суво место на собна температура.
Состојки: Лисја од зелен чај, лисја од коприва, билка од глуварче, анасон семиња, ким.


  ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!Tummy Tox

Tummy Tox