Tummy Tox Booty Tone капсули, 30 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Tummy Tox Booty Tone капсули, 30 капсули


  • Шифра: 0031100
  • Производител: Tummy Tox
799 ден.

Tummy Tox Booty Tone капсули, 30 капсули.

Капсули кои помагаат да се ре-програмираат масните клетки како би складирале помалку маснотии.

Помага во спречување на складирање на маснотии во колковите за намалување на целулитот и оформување на вашиот задник!
ВРЕМЕ Е ДА ПРЕЈДЕТЕ НА СЛЕДНОТО НИВО!

Овие капсули за слабеење ќе ви помогнат да:

- го стимулирате адипонектин – т.н. „ хормон за слабеење“

- го постигнете задникот од соништата

- стопите сантиметри од бутовите – нашата тест група објави одлични резултати!

- природно го ограничите апетитот

- согорите повеќе калории

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Ние го дизајниравме овој производ за да ви помогнеме да ги зајакнете напорите за согорување на маснотиите! И не само тоа, ние направивме нешто што исто така ќе им помогне на масните клетки да складираат помалку маснотии! Како? Со стимулирање на „хормонот за слабеење “ – адипонектин!

Booty Tone е напреден топач кој ќе ви помогне да согорите повеќе калории од било кога. Комбиниравме патентиран екстракт од сок од црвен портокал, патентиран екстракт од зелен чај со кофеин, капсаицин од пиперка и витамин Б6 – и воодушевени сме од резултатите! Со помош на оваа магична формула, нашата тест група изгуби сантиметри од бутовите!
Вежбањето е плус!

Додадете вежбање во вашата рутина и ќе добиете дефиниран задник и порамен стомак побрзо и поефективно.
Начин на употреба: Препорачана дневна доза е 1 капсула дневено со чаша вода после оброк.
Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.
Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.
Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.
Состојки: MOROSIL [Сицилијански црвен портокал-екстракт од овошје вар. Моро со 4,3-4,5% витамин Ц], екстракт од лисја од зелен чај со 50% вкупно полифеноли и 2-6% кофеин, MaxiTherm SD [кајен овошје ентерични обложени мониста со 2% капсаициноиди], пиридоксин хидрохлорид, BioPerine [црна екстракт од овошје од пиперка со 95% пиперин], средство против стврднување: растителни влакна од ориз, капсули: хидроксипропил метил целулоза.
Употребливо до: Датум означен на пакувањето.

 
ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!Tummy Tox

Tummy Tox