Tummy Tox Draining Drink Intense ќесички, 10 ќесички :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Tummy Tox Draining Drink Intense ќесички, 10 ќесички


  • Шифра: 0031095
  • Производител: Tummy Tox
699 ден.

Tummy Tox Draining Drink Intense ќесички, 10 ќесички.

Вкусен пијалок кој помага да се намали вишокот вода во вашето тело и помага да се ослободите од надуеност.

Кажете збогум на надуеноста и стигнете побрзо до вашите посакувани резултати!

Забрзајте го слабеењето и изгледајте видливо потенко за неколку дена! Збогувајте се со надуеност, тежина од вода и токсини со вкусниот пијалок од малина. 8 растителни состојки ќе ви помогнат да:

   -Изгубите 2.5 пати повеќе тежина*,
   - Зголемите елиминација на вишок вода во телото до 27%*,
    -Намалите оток и надуеност до 60%*,
    -Се намали целулитот
   - Се задржат минералите и поркај исфрлање вишокот вода


ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЧУВСТВУВАТЕ НАДУЕНОСТ!

Секое утро направете си еден напиток Draining Drink INTENSE и забрзајте го процесот на елиминација на вишокот вода во вашето тело. Draining Drink INTENSE е тука за да помогне во намалување на надуеноста и ублажување на целулитот – за конечно да се ослободите од широките маици!

-Забрзува слабеењето

-Помага за побрза елиминација на вишокот вода и токсини

-Помага во намалување на отокот и надуеноста

-Помага во намалување на целулитот

-Ја зголемува функцијата на црниот дроб и го подобрува варењето на храната

-Му помага на телото да ги задржи минералите и покрај елиминацијата на вишокот вода


КАКО ДЕЛУВА?

Пробајте Draining Drink INTENSE доколку проблемот со надуеност ве тера да се криете под широка облека!

Може да ја изгубите целата тежина на светот, а сепак да не изгледате тенко. ЗОШТО? Задржување на вишок вода. Вишокот вода во вашето тело може да направи вашето лице и стомак да изгледаат подуено.

Имаме огромна количина на вода што минува низ нашиот систем – дали знаевте дека дури и телесните масти се 10% вода? Лимфниот систем, кој е надлежен за лимфата, честопати се преоптоварува поради хормони, диета, стрес… Ова доведува до вишок вода, што не може правилно да се исцеди од телото.

И покрај диетите и вежбањето; надуеност во стомакот може да не исчезне. Дополнителната тежина за која може да верувате дека е тврдоглава маст може да биде вишок вода! Кога ткивата на телото се преплавени со вишок вода, пиењето Draining Drink INTENSE е како да инсталирате чешма и да го отворите вентилот. Какво олеснување!
Клинички докажани ефекти :

   - Ги елиминира токсините и вишокот вода, додека ги задржува минералите
    -Ја зголемува елиминацијата на вишокот вода и токсини за 27% *
   - Намалува надуеност до 60% во рок од една недела *
    -Резултати видливи за неколку дена

Целулит, отечени глуждови, подуено лице и чувство на тешки нозе се знаци дека лимфниот систем може да има проблем со задржување на водата со што процесот на слабеење може драстично да се забави.

Draining Drink INTENSE помага да се намали задржувањето на водата благодарение на патентираната состојка Cacti-Nea, која има силни диуретични ефекти и може да помогне во подобрување на функционирањето на лимфниот систем и помага да се ослободите од вишокот вода.

Покрај тоа, тој е дизајниран за чистење на телото од токсини, истовремено обезбедувајќи олеснување на црниот дроб и подобрување на варењето на храната.

Зарем тоа не звучи неверојатно?
Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 1л вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: Прав од бодликава круша овошје со 0,05% беталаини и 0,03% индикантинтин, носач: гума акација, екстракт од лисја од магдонос, екстракт од корен од сарсапарила, екстракт од цвеќиња хибискус со 10% вкупно полифеноли, прав од сок од овошје лубеница, екстракт од лисја од ортосифон со 2% калиум, природен вкус на малина, пире од малина во прав, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од лисја од артишок со 2,5% цинарин, екстракт од црвено грозје од марк со 90% вкупно полифеноли и 18% OPC (содржина на сулфити> 10 мг / кг), средство против стврднување: растителни влакна од ориз, засладувач: сукралоза.


Начин на употреба: Препорачана деневна доза е 1 кесичка. Растворете го со силно мешање во 1л вода. Темелно промешајте за да ги растворите сите грутки. Пијте го наутро.

Предупредувања: Ако сте преосетливи или алергични на која било од состојките на производот или користите лекови, консултирајте се со вашиот лекар пред употреба. Овој производ не се препорачува за бремени жени или доилки.

Важно известување: Препорачаната дневна доза не треба да се надминува. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Важна е разновидна и урамнотежена диета и здрав начин на живот.

Складирање: Производот да се чува надвор од дофат на деца! Да се чува на темно и суво место на температура под 25° C.

Состојки: Прав од бодликава круша овошје со 0,05% беталаини и 0,03% индикантинтин, носач: гума акација, екстракт од лисја од магдонос, екстракт од корен од сарсапарила, екстракт од цвеќиња хибискус со 10% вкупно полифеноли, прав од сок од овошје лубеница, екстракт од лисја од ортосифон со 2% калиум, природен вкус на малина, пире од малина во прав, регулатор на киселост: лимонска киселина, екстракт од лисја од артишок со 2,5% цинарин, екстракт од црвено грозје од марк со 90% вкупно полифеноли и 18% OPC (содржина на сулфити> 10 мг / кг), средство против стврднување: растителни влакна од ориз, засладувач: сукралоза.


ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Tummy Tox

Tummy Tox