Collacare течен колаген за пиење со вкус на јагода и праска 1+1 ГРАТИС :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Collacare течен колаген за пиење со вкус на јагода и праска 1+1 ГРАТИС


  • Шифра: 0020876
  • Производител: Alkaloid
2.500 ден.

Collacare течен колаген за пиење со вкус на јагода и праска 500ml 1+1 ГРАТИС.

Состав:
Комплекс од течен хидролизиран колаген од риба (тип I), хијалуронска киселина, витамини и минерали (витамин Ц, витамин Б3, цинк глуконат, витмин Б5, витамин Б2, витамин Б6, бакар глуконат, витамин А, биотин, витамин Д3).
Фармацевтска форма:
Течен колаген за пиење.

Употреба
Возрасни: Еднаш дневно по 30 ml, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Се зема нерастворено или по потреба може да се раствори во половина чаша вода.
По отворањето колагенот Collacare треба да се чува во фрижидер. Да се употреби во рок од 30 дена по првото отворање.


Alkaloid

Alkaloid