ImmuProtect таблети за возрасни, 30 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ImmuProtect таблети за возрасни, 30 таблети


  • Шифра: 020823
  • Производител: HealthAid
1.000 ден.

ImmuProtect таблети за возрасни, 30 таблети.


ImmuProtect®  се состои од моќни природни екстракти, антиоксиданти, витамини и минерали познати по нивната стимулација на имунолошкиот систем, и по нивните антивирусни, антибактериски и антивоспалителни својства.

 1 таблета содржи:

Активна супстанција: Витамин Ц 1000 mg[калциум аскорбат, хидрокси пропил метил целулоза(HPMC)], Цинк 15 mg, Прав од митаке печурка 225 mg, Рутин  100 mg, eкстракт од астрагалус (еквивалент на 230 mg прав од астрагалус) 57.5 mg (корен од Astragalus membranaceus),, eкстракт од прополис (еквивалент на 150 mg прав од прополис) 37.5 mg, кверцетин 75 mg.

Помошни супстанции: средство за зголемување на маса (микрокристална целулоза), средство против згрутчување (раст.магнезиум стеарат, силика), стабилизатор (кроскармелоза натриум), средство за глазура (HPMC, глицерин).

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.