NATURA THERAPY BRONCHO PROTECT 500ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
NATURA THERAPY BRONCHO PROTECT 500ml


  • Шифра: 020819
  • Производител: NATURA THERAPY
495 ден.

NATURA THERAPY BRONCHO PROTECT 500ml.

Дозирање и начин на примена: Зависно од возраста (над 4 години) се препорачува внес на 5-10мл, 1-3 пати на ден со oброк.

Бронхо Протект е додаток на исхраната со екстракти од Кинески Тегавец, куркумин, рузмарин, црно семе, медицинската печурка Реиши и витамин Ц и Д.

Редовниот внес на Бронхо Протект помага во:

• подобрување на имунитетот и одржување на имуната функција на организмот;

• заштита и одржување на функцијата на органите за дишење, при инфекции на горните и долните дишни патишта предизвикани од патогени микроорганизми и алергиски реакции;

• намалување на продукцијата на секрет, негово полесно исфрлање од телото, како и смирување на кашлицата.

Бронхо Протект е наменет за сите лица, деца над 4 годишна возраст и возрасни кои имаат потреба од зајакнување и одржување на имунитетот, деца и лица со инфекции и обструкции на горните и долни дишни патишта, посебно со инфекции и воспаленија не бронхиите и белите дробови и лица со ХОБС, лица со фиброза и пушачи.