OlioVita балзам за усни и нос 10ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
OlioVita балзам за усни и нос 10ml


  • Шифра: 0020039
  • Производител: Vitae Health Inovation Spain
359 ден.

OlioVita балзам за усни и нос 10ml

.
Заштита, хидратација и регенерација на усните и носот.


Негува, регенерира и ги штити сувите и испукани усни, како и иритираниот нос, благодарение на регенеративната функција и в придонесува за здрава кожа.


Екстракт од масло од Волчји трн (Sea buckthorn oil): навлажнува и промовира регенерација и заштита на усните и носот.

Антибактериско дејство заради присуството на линоленска и олеинска киселина.


Екстракт од алое вера: антиинфламаторно и антиоксидативно дејство благодарение на неговите фенолни соединенија. Исто така, има антибактериско и антифунгално дејство.


Хијалуронска киселина: придонесува за регенерација на кожата и го забрзува процесот на заздравување на микро-раните. Има тројно дејство: подмачкува, навлажнува и хидрира.


Екстракт од Centella Asiatica: антиинфламаторно, антиоксидантно и хидрирачко дејство.


ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!