VICHY NEOVADIOL PERI-MENOPAUSE дневна нега за сува кожа 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY NEOVADIOL PERI-MENOPAUSE дневна нега за сува кожа 50ml


  • Шифра: 0030659
  • Производител: VICHY
2.960 ден.

VICHY NEOVADIOL PERI-MENOPAUSE дневна нега за сува кожа 50ml.


NEOVADIOL ДНЕВНА НЕГА ЗА ГУСТИНА И ПОЛНОСТ НА КОЖАТА ВО ПЕРИМЕНОПАУЗА
За сува до многу сува кожа, 50ml
Во периодот на перименопауза, хормоналните промени го забрзуваат појавувањето на знаците на стареење на кожата, што придонесува до губење на еластичноста и густината на истата.
NEOVADIOL ДНЕВНА НЕГА ЗА ГУСТИНА И ПОЛНОСТ НА КОЖАТА ВО ПЕРИМЕНОПАУЗА ги реактивира механизмите на кожата како: еластичност, цврстина и густина.
Клинички испитано и одобрено од страна на дерматолозите. Погодна за употреба и кај пациенти со чувствителна кожа.
•    Помага за измазнување на кожата и менување на обликот на контурите на лицето.
•    Ја подобрува еластичноста.
СОСТАВ


NEOVADIOL ДНЕВНА НЕГА ЗА ГУСТИНА И ПОЛНОСТ НА КОЖАТА ВО ПЕРИМЕНОПАУЗА содржи силна комбинација на концентрирани дерматолошки активни состојки:
Комбинацијата на Proxylane и екстракт од семе од пченка (Vitamin B3) е создадена да ги ублажи видливите промени на кожата предизвикани од хормоните.
Хијалуронската киселина ја враќа густината и сјајот на кожата и ја подобрува нејзината еластичност.


КЛИНИЧКИ ДОКАЖАНО
+ 17% ГУСТИНА*
- 28% БРЧКИ*
- 50% СУВОСТ*
* Клиничко испитување на 220 жени после 3 месеци користење на крема за сува кожа и перименопауза.
ТЕКСТУРА
Лесна хидратантна крема. Некомедогена. Не остава бели траги. Благ цветен мирис. Формула за сува кожа.


ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

VICHY

VICHY