VICHY 7 DAYS крем дезодоранс 30ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
VICHY 7 DAYS крем дезодоранс 30ml


  • Шифра: 0019490
  • Производител: VICHY
619 ден. 825 ден.

VICHY 7 DAYS крем дезодоранс 30ml.

Иновација: кремата за регулирање на прекумерното потење со 7-дневен ефект содржи нова генерација на состојки: микронизирани соли кои делуваат во самото седиште на потните жлезди. Содржи анти-перспиранти за половина помалку од класичните препарати.

Резултати: делува 7 дена. Пазувите се суви и свежи. Со редовна употреба, го намалува интензитетот на потењето.

Совет за употреба: во првата недела се препорачува употреба од 4 последователни дена ( на пр: понеделник, вторник, среда, четврток), во втората недела 3 апликации (на пр: понеделник, среда, петок). Од третата недела па натаму потребни се само две последователни апликации (на пр: понеделник, вторник). Дејството на производот престанува со престанок на употребата.
Хипоалергиска крема. Направена според строгите критериуми на фармацевстката индустрија. Испитано под дерматолошки надзор. Наменета за чуствителна кожа на пазувите.


ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

VICHY

VICHY