CalmTu Night капсули за возрасни, 15 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
CalmTu Night капсули за возрасни, 15 капсули


  • Шифра: 0020605
  • Производител: Vitae Health Inovation Spain
465 ден.

CalmTu Night капсули за возрасни, 15 капсули.

Додаток во исхрана со Валеријана, Пасифлора, Калифорниска булка/мак, Маточина, Магнезиум и Мелатонин.

Има супериорен смирувачки ефект што помага за добар сон и да се спречи будењето во текот на ноќта.

Препорачано за:

   - Анксиозност и стрес
    -Нарушено расположение и депресија
   - Спречува будење во текот на ноќта
   - Продлабочување на спиењето
    -Подобрување на квалитет на спиење и ефикасното време на спиење
    -Регулирање на циклусот на спиење
    -Прилагодување на спиењето при промена на временски зони (jet lag)


Предности:

    -Супериорен смирувачки ефект обезбеден со балансирана комбинација на состојки
    -Помага за намалување на дигестивните нарушувања предизвикани од напнатоста на мускулите и нервниот систем
    -Не предизвикува зависностУпатство за употреба:

Земете 1 капсула навечер, 60 минути пред спиење. Не се препорачува за деца и лица кои користат антидепресиви и/или психотропни лекови, освен ако не се препорачани и надгледувани од лекар.

БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ ЛАКТОЗА, БЕЗ ШЕЌЕР, БЕЗ МАСТИ.