ImmunoVita капсули за возрасни, 15 капсули :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ImmunoVita капсули за возрасни, 15 капсули


  • Шифра: 0020606
  • Производител: Vitae Health Inovation Spain
690 ден.

ImmunoVita капсули за возрасни, 15 капсули.

    Додаток во исхрана базиран на Бета-Глукан, Витамини Б6, Д3 и Цинк

ЕДНА КАПСУЛА ДНЕВНО!

Immunovita е додаток во исхрана кој во својот состав има дури 250мг Бета Глукан + Витамин Д3, Витамин Б6 и Цинк кои помагаат во модулирање на имуниот систем без да предизвикаат негативни ефекти благодарение на нивното синергетско дејство. Главната активна состојка на ImmunoVita® е Б-глукан (1,3) - (1,6) извлечен од клеточниот ѕид на Saccharomyces cerevisae. Витамините Д3 и Б6 заедно со цинкот делуваат како додатоци на бета-глукан.
 Препорачано за:

   - Одржување и функционирање на имуниот систем
   - Третман на рекурентни инфекции
    -Борба против настинка и вируси
    -Воспоставување на заштитен систем при стресни периодиПредности:

    -Ја намалува кашлицата
   - Го олеснува дишењето
    -Ефикасен при настинки
    -Го зајакнува организмот
    -Делува брзо
Упатство за употреба:

Возрасни и деца над 12 години 1 капсула дневно. Не се препорачува кај луѓе кои земаат имуносупресивни лекови.

БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ ЛАКТОЗА, БЕЗ ШЕЌЕР.

ImmunoVita е додаток во исхрана. Да се чува на ладно и суво место. Да се чува на безбедно подалеку од дофат на деца. Не ги надминувајте препорачаните дневни дози. При бременост или било какви болести, пред употреба консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт.