Sielo МУЛТИВИТАМИН таблети за возрасни, 60 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Sielo МУЛТИВИТАМИН таблети за возрасни, 60 таблети


  • Шифра: 0020520
  • Производител: SIELO PHARMA
403 ден.

Sielo МУЛТИВИТАМИН  таблети за возрасни, 60 таблети.

Состав: во 1 таблета
Витамин Ц (Аскорбинска киселина) 80mg.
Витамин Б3 (Niacin) 16mg.
Витамин Б2(Riboflavin) 1,4mg.
Витамин А (Retinyl acetate) 800mcg.
Фолна киселина (Folic acid) 200mcg.
Витамин Б7 (Biotin) 50mcg.
Витамин Д3 (Cholecalciferol) 5mcg.
ОСТАНАТИ КОМПОНЕНТИ: микрокристална целулоза, поливинилпиролидон
Компонента против лепење: магнезиумови соли на масни киселини
СОСТАВ: Витамин Ц, Витамин Б3, Витамин Б2, Витамин А, Фолна киселина, Витамин Б7, Витамин Д3, микрокристална целулоза, поливинилпиролидон, магнезиумови соли на масни киселини.
НАМЕНА: Ја помага еластичноста на организмот стимулирајќи ги неговите заштитни сили Ги потиснува штетните ефекти на слободните радикали во организмот. Помага за одржување на добрата состојба на кожата, непцата и забите. Го јакне нервниот систем.
Влијае добро на умствените способности.
Ја подобрува работата на срцето, крвните садови и ендокриниот систем.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Употреба:

Една таблета дневно.