Jekoderm маст 25g :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Jekoderm маст 25g


  • Шифра: 0005615
  • Производител: Galenika
250 ден.

Jekoderm маст 25g.

Jekoderm во својот состав содржи рибино масло богато со витамин А кој е неопходен за правилно формирање на епидермот.
Jekoderm го убрзува и олеснува процесот на регенерација на иритирана и оштетена кожа, ги обезбедува неопходните хранливи состојки за сува и перутава кожа правејќи ја кожата да изгледа мазно, сјајно и поеластично.

Јекодерм се употребува за третман на:

– Кожа оштетена од различни надворешни влијанија (топлотни, хемиски, механички и УВ зрачење)
– Сува испукана кожа
– Иритација и јадеж, особено на препони кај деца и возрасни настанато од прекумерно триење и потење.

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!

За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Употреба:

Се нанесува 3-4 пати во текот на денот на местото каде што е оштетувањето

Galenika

Galenika