Embryolisse Hydra-Mat Emulsion хидрирачка мат емулзија 40ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Embryolisse Hydra-Mat Emulsion хидрирачка мат емулзија 40ml


  • Шифра: 030272
  • Производител: Embryolisse
1.250 ден.

Embryolisse Hydra-Mat Emulsion хидрирачка мат емулзија 40ml.

Овозможува оптимална хидратација на кожата склона кон несаканиот мрсен сјај.
Збогатена со ши путер и масло од кајсија, како и витамин Е, познат по своето антиоксидативно својство, овој лесен гел-крем овозможва неопходна хидратација на кожата во текот на целиот ден. Тапиока прав го впива вишокот себум и спречува појава на несакан мрсен сјај. Кожата е хидрирана, мазна и подготвена за нанесување на шминка.
Дерматолошки тестирано. Без парабени.
 
Употреба: Соодветна за нормална и комбинирана кожа. Наменета за оние кои сакаат ефект на хидрирана кожа без вишок на мрсен сјај. Нанесете наутро на чиста и сува кожа на лице и врат. Соодветно и за мажи.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Embryolisse

Embryolisse