WELEDA Baby шампон и гел за туширање од невен 200ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
WELEDA Baby шампон и гел за туширање од невен 200ml


  • Шифра: 0030120
  • Производител: WELEDA
649 ден.

WELEDA Baby шампон и гел за туширање од невен 200ml.

Нежно ја чисти косата и кожата без исушување.
2 во 1 чистач за коса и тело од невен. Го одржува заштитниот слој на кожата, маслото од сусам и бадем штитат од исушување и ја прават косата свиленкаста и лесна за чешлање. При контакт со очите не солзи, не иритира и не пече. Нема вештачки мириси, бои и конзерванси. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.
Употреба: Нанесете мало количество шампон на мокра коса и кожа и нежно масирајте, потоа исплакнете со вода. Комбинирајте со Weleda препарат за хидратација после туширање. За бебиња, деца и возрасни со чувствителна кожа.
Состав: Вода, коко-гликозид, масло од сладок бадем, алкохол**, динатриум кокоил глутамат, масло од сусам, глицерин, екстракт од ирски мов, натриум кокоил глутамат, екстракт од цвет на невен, ксантан гума, млечна киселина, природен мирис*, лимонен*, линалол*.
*од природни етерична масла
**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!WELEDA

WELEDA