WELEDA baby крем за лице за деца од невен 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
WELEDA baby крем за лице за деца од невен 50ml


  • Шифра: 0019885
  • Производител: WELEDA
569 ден.

WELEDA baby крем за лице за деца од невен  50ml.

Нежна нега и хидратација на бебешкото и детско лице.
Хидратантна и смирувачка нега од  невен. Ја подржува природната функција на кожата правејќи ја кожата мека и нежна. Штити и смирува иритации. Без вештачки бои, мириси, конзерванси и состојки од минерално масло.
Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега и кај најчувствителната кожа.
Употреба: Лесна текстура која брзо се апсорбира, нанесувајте секојдневно на целото лице. Погодна и за нега на детските раце. Наменето и за возрасни со чувствителна кожа.
Состав: Вода, масло од сусам, масло од сладок бадем, алкохол, глицерил стеарат, ланолин, пчелин восок, екстракт од цвет од невен, ксантан гума, природен мирис, лимонен*, линалол*, гераниол*, цитрал*.
*од природни етерични масла
**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!WELEDA

WELEDA