LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS dermo-pediatrics млеко за осетлива кожа кај бебиња 50ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS dermo-pediatrics млеко за осетлива кожа кај бебиња 50ml


  • Шифра: 0030106
  • Производител: La Roche-Posay
1.110 ден.

LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS dermo-pediatrics млеко за осетлива кожа кај бебиња 50ml.

ANTHELIOS dermo-pediatrics. МЛЕКО ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА НА БЕБИЊА
Многу висока заштита. UVB SPF 50+ / UVA
Нова формула специјално развиена за чувствителна и кожа склона кон атопија на бебињата. Најдобро да се користи за бебиња постари од 6 месеци. За лице и тело. Хипоалергено. Тестирано под дерматолошки и педијатриски надзор. ТЕКСТУРА: Внимателно избрани состојки за да се обезбеди безбедност на чувствителната бебешка кожа. Формулата е збогатена со карите масло за дополнителен ефект на хидратација и смирување на кожата.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не изложувајте ги бебињата и малите деца на директна сончева светлина. Заштитете ги од сонцето со капа, очила за сонце и маица. Дури и индиректно изложување на сонце е опасно. Овој производ не штити 100% од сонцето. Нанесете го производот на откриените делови на детето пред да го изложите на сонце. Нанесувајте го производот во поголеми количини и често за да одржите нивото на заштита (особено после потење). Избегнувајте нанесување на производот во пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, добро исплакнете веднаш.
Избегнувајте контакт на производот со ткаенини.
ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!La Roche-Posay

La Roche-Posay