BIOFAR ULTRA K2 D3 DIRECT ќесички,14 ќесички :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIOFAR ULTRA K2 D3 DIRECT ќесички,14 ќесички


  • Шифра: 0020365
  • Производител: BIOFAR
285 ден.

BIOFAR ULTRA K2 D3 DIRECT ќесички,14 ќесички.

ULTRA  K2  D3 DIRECT е додаток во исхраната, синергистичка формулација  од  природно  потекло,  со  овошен  вкус,  специјално дизајнирана за цврсти и здрави коски. Содржи високо биорасположививитамини К2(од природно потекло: менахинон-7) и Д3 потребни за оптимална ефикасност во одржувањето на нормалната структура на коските и витамин Ц потребен за синтеза на колаген  кој  обезбедува  добро  функционирање  на  коските,  забите  и `рскавицата. Витаминот Д3 овозможува и правилна апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот, како и одржување на нормално ниво на калциум во серумот.
BIOFAR ULTRA K2 D3 DIRECT:

•Содржи природен витамин К2 (Менахинон-7)•Специјална комбинација од витамините К2 и Д3 за подобра коскена густина-синрегистичко делување во споредба со поединечни препарати

•За здрави коски

•За јаки зглобови и заби

•За поттикнување на создавање на колаген

•Продукт наменет за возрасни

•Содржи Фито-матрикс -комбинација на екстракти од растително потекло

•Со пријатен овошен вкус, без шеќер, без аспартам и без вештачки бои -погоден е за дијабетичари

Употреба:Една кесичка дневно, директно се истура врз јазикот. Препорака е да се земе наутро, по појадокот. 14-дневен третман кој може да се повтори неколку пати годишно.

BIOFAR

BIOFAR