BIOFAR CHRONO C ZINC DIRECT ќесички,14 ќесички :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIOFAR CHRONO C ZINC DIRECT ќесички,14 ќесички


  • Шифра: 0020364
  • Производител: BIOFAR
200 ден.

BIOFAR  CHRONO C ZINC DIRECT ќесички,14 ќесички.

BIOFAR  CHRONO  C  ZINC DIRECT е патентирана формулација на високо биорасположив витамин Ц со клинички докажана ефикасност (Ester  C-формулација  со продолжено  делување),цинк, витамин  Д3, селен  и хистидин.Ester C е активна формулација која овозможува брза апсорпција на витаминот Ц и негово максимално задржување и искористување во тек на 24 часа.Цинк како цинк бисглицинат во оптимална доза од 15mg.L-хистидин особено важен за транспорт и добра апсорпција на цинкот, како и синергистичко делување на селен и витамин Д3.
BIOFAR CHRONO C ZINC DIRECT:

•Придонесува за нормално функционирање на имунитетот и дава долготрајна поддршка

•Ги заштитува клетките од оксидативен стрес

•Помага во борбата против слободните радикали

•Ги заштитува клетките од оксидативен стрес

•Го намалува уморот и исцрпеноста

•Придонесува за нормалното функционирање на `рскавицата, коските, кожата, крвните садови, забите и непцата

•За поубавакожа, коса и нокти

•Има одлична подносливост, дури и за најчувствителниот желудник

•Содржи Фито-матрикс -комбинација на екстракти од растително потекло

•Со пријатен овошен вкус, без шеќер, без аспартам и без вештачки бои-погоден е за дијабетичар.
Употреба:Една кесичка дневно, директно се истура врз јазикот. Препорака е да се земе наутро, по појадокот.Пакувањето содржи 14 кесички. Производот се употребува како 14-дневен третман кој може да се повтори неколку пати годишно.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!BIOFAR

BIOFAR