WELEDA Skin Food Rich крем за лице и тело 75ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
WELEDA Skin Food Rich крем за лице и тело 75ml


  • Шифра: 0019840
  • Производител: WELEDA
677 ден.

WELEDA Skin Food Rich крем за лице и тело 75ml.

Природна хидратација за сува кожа за целото тело.
Густа и богата текстура која ја подобрува хидратацијата на кожата, ја прави помека, штити од сувиот воздух и значајно ги регенерира клетките. Комбинација на екстракти од темјанушка, невен и камилица со масло од пчелин восок. Сертифицирана природна и органска нега.
Употреба: Универзална нега за целото тело. Нанесете неколку пати во текот на денот, секојдневно. Погодна за грубата кожа на рацете, лактата и стапалата.
Состав: Вода, масло од семки од сончоглед, ланолин, масло од сладок бадем, алкохол**, пчелин восок, глицерил линолеат, екстракт од шарена темјанушка, екстракт од лист на рузмарин, екстракт од цвет од камилица, природен мирис*, лимонен*, линалолол*, гераниол*, цитрал*, кумарин*.
*од природни етерични масла
**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.  

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!WELEDA

WELEDA