LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 балзам со термална вода 40ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 балзам со термална вода 40ml


  • Шифра: 0018993
  • Производител: La Roche-Posay
688 ден. 860 ден.

LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 балзам со термална вода 40ml.

Овој смирувачки балсам, кој повеќекратно ја обновува кожата е посебно наменет за обнова на чувствителната кожа после иритативен дерматитис и епидермални промени благодарение на формулата што го комбинира пантенолот 5% со мадекасозидот во високо козметичка текстура. Погоден за целото семејство: бебиња, деца и возрасни. Сува иритирана кожа на возрасни, деца и бебиња (испукана кожа, сува кожа која се лушти...).
Чувство на горење на кожата кај возрасни.
Може да се нанесува на телото, лицето и усните.
Оптимална толеранција, погоден за чувствителна кожа. Без парабени. Без мириси. Без ланолин. Не остава бели траги. Комплетна формула за тројно дејство:
• Оптимална обнова на кожата [Мадекасозид] + [Бакар - Цинк - Манган]
• Смирување на сувите иритирани подрачја [Пантенол]
• Заштита на кожата [богата, хранлива текстура] + [Тестура која спречува формирање бактерии односно анти-бактериска текстура]

AQUA / WATER, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, PANTHENOL, BUTYLENE GLYCOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, PROPANEDIOL, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, TRISTEARIN, ZINC GLUCONATE, MADECASSOSIDE, MANGANESE GLUCONATE, MAGNESIUM SULFATE, DISODIUM EDTA, COPPER GLUCONATE, ACETYLATED GLYCOL STEARATE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, CI

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Употреба:

    Нанесувајте два пати дневно на претходно исчистена и сува кожа.
Може да се нанесува во поголема количина. Може да се нанесува на телото,
лицето и усните. Избегнувајте го предел околу очите.

La Roche-Posay

La Roche-Posay