Centrum A-Z SILVER 50+ таблети за возрасни, 60 таблети :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Centrum A-Z SILVER 50+ таблети за возрасни, 60 таблети


  • Шифра: 0020471
  • Производител: PHIZER
880 ден. 1.100 ден.

 Centrum Silver A-Z 50+ е збир на витамини и минерали неопходни за правилно функционирање на телото, кој обезбедува виталност, го поддржува органот за вид, ја подобрува минерализацијата на коските, го подобрува имунитетот.

Состав:
дикалциум фосфат; магнезиум оксид; Л-аскорбинска киселина (витамин Ц); супстанци за полнење: Е 460, Е 464; калиум хлорид; модифициран скроб;стабилизатор: E1202; никотинамид (ниацин); етил DL-алфа-токоферол (витамин Е); малтодекстрин; Д-калциум пантотенат; скроб; железен фумарат, железо (II); цинк оксид; манган сулфат; емулгатори Е 470б, Е 433; гликозен сируп; средство против стврднување: E 551; бета-каротен;пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6); тиамин мононитрат (витамин Б1); Рибофлавин (витамин Б2); желатин; лутеин; бакар сулфат (II);сахароза; ретинил ацетат (витамин А); птероиломоно киселина-глутаминска киселина (фолна киселина); хлорид, хром (III); молибдат (VI) со натриум; калиум јодид; Д-биотин; селенат (VI) со натриум; растително масло;филоквинон (витамин К); антиоксиданс: Е 321; холекалциферол (витамин Д); Цијанокобаламин (витамин Б12); 

Употреба:

Една таблета на ден со вода, по можност заедно со храна.