GENGIGEL гел први запчиња 20ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
GENGIGEL гел први запчиња 20ml


  • Шифра: 0016191
  • Производител: RICERFARMA
600 ден.

GENGIGEL гел први запчиња 20ml.

   - Ја намалува болката при никнување на забите
   - Ја зголемува еластичноста на непцата
    -Го забрзува заздравувањето на непцата


Главна состојка: Sodium Hyaluronate 0,54%
Други состојки: Aqua, PEG 400, Xylitol, Polyvinyl Alcohol, Cellulose Gum, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, PVP, PVM/MA copolymer, VP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Laurate, Polycarbophil, Sodium Saccarinate, Monobasic sodium phosphate, Choline alfoscerate, Trisodium phosphate dodecahydrate, Sodium Lactate, Disodium EDTA, Lactic Acid, Sodium Hydroxide.

Употреба: Слој од гелот рамномерно втријте го на непцата, 3 до 6 пати на ден, односно по потреба. Гелот се лепи на непцата и забите и делува долготрајно.

За продолжено чувство на ублажување на болката се препорачува нанесување на гелот после оброк или пред спиење.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!