Absolut Torr dab-on антиперсипирант 35ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Absolut Torr dab-on антиперсипирант 35ml


  • Шифра: 0020037
  • Производител: Impolin AB Sweden
1.295 ден.

Absolut Torr dab-on антиперсипирант 35ml.

Контролирајте го потењето, не дозволувајте тоа да ве контролира!

Absolute Dry е шведски оригинален екстра ефикасен антиперспирант со долготраен 7 дневен ефект против потење и лош мирис.
ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

КАКО ДА СЕ УПОТРЕБУВА Absolute Dry?

За да се оптимизира ефектот и
да се минимизира ризикот од иритација на кожата, клучно е кожата да
биде целосно сува при нанесување Absolute Dry. Измијте ја кожата и
исушете ја темелно со крпа. Оставете ја кожата да се исуши некое време.
Доколку е потребно, користете фен за коса, со ладен воздух.

Нанесете Absolute Dry на кожата, на пр. под пазувите, еден час пред спиење и оставете да се исуши.

Утрината
повторно измијте ја кожата, или истуширајте се. Absolute Dry ќе ја
задржи кожата сува и ќе го спречи потењето најмногу 7 дена. Ако сакате,
дополнително можете да користите парфемиран дезодоранс или спреј, но не
ви е потребен друг антиперспирант.

Absolute Dry не содржи парфеми, конзерванси и бои.

Нормално, еднаш неделно е соодветна фреквенција на апликација, но секако можете да испробате и ваш сопствен распоред.

Кожата
на дланките на вашите раце и стапалата на нозете е подебела и може да
бара малку почеста фреквенција на аплицирање Absolute Dry барем на
почетокот.

ТРЕТМАН НА ПРЕКУМЕРНО ПОТЕЊЕ?

За оние кои имаат
проблем со хиперхидроза и прекумерно потење кое влијае врз нивниот
секојдневен живот, постојат достапни ефикасни опции за третман.

Долготрајни
и екстра ефикасни антиперспиранти со алуминиум хлорид. Прво и најважно е
да се направи разлика помеѓу дезодоранси и антиперспиранти.
Дезодорансите обично содржат парфеми за да го маскираат мирисот на пот.
Може да содржат и супстанции што ја намалуваат количината на бактерии,
што исто така спречува лош мирис. Сепак, дезодорансите не го спречуваат
самото потење.

Антиперспирантите од друга страна спречуваат
потење на местото на апликација. Постојат долготрајни антиперспиранти
особено погодни за луѓе со хиперхидроза, но ништо не трае подолго од
Absolute Dry. Со Absolute Dry престанува потењето во наредните 7 дена.
Може да се користи за различни видови потење, на пр. под пазуви, раце,
нозе и поголеми делови на кожата.