Mustela 50+ лосион со висока УВ заштита 100ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Mustela 50+ лосион со висока УВ заштита 100ml


  • Шифра: 0017108
  • Производител: Mustela
851 ден. 1.135 ден.

Mustela 50+ лосион со висока УВ заштита 100ml.

Заштита од сонце за лице и тело, за деца и бебиња од раѓање. За кожа осетлива на сонце и посебно осетлива кожа вклучувајќи и кожа склопна кон атописки промени. Клинички докажана многу добра заштита SPF 50+ Anti UVB UVA (25 PPD). Клинички докажана добра подносливост. Многу отпорен на вода.
Avocado Perseose® ja подобрува заштитната улога на кожата и ја штити силата на нејзините матични клетки од УВ зрачење.
- Начин на употреба: за лице. Да се размачка обилна количина на сува кожа најмалку на секои 2 часа и секој пат по капење.
Децата и бебињата не ги изложувајте на директно сонце. За да ја заштитите кожата од штетното сончево зрачење, носете шапка, маица со ракави и очила за сонце. Да се избегнува контакт на производот со очите.
 За надворешна употреба. Не содржи парфеми, алкохол, парабени . Не содржи фталати, феноксиетаноли. Хипоалергена формулација.
 Произведено во Франција.
ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Mustela

Mustela