BIODERMA Photoderm AR SPF 50+ заштитен тониран крем за чувствителна кожа и кожа склона кон акни 30ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIODERMA Photoderm AR SPF 50+ заштитен тониран крем за чувствителна кожа и кожа склона кон акни 30ml


  • Шифра: 0019280
  • Производител: BIODERMA
912 ден. 1.140 ден.

BIODERMA Photoderm AR SPF 50+ заштитен тониран крем за чувствителна кожа и кожа склона кон акни 30ml.

Заштита на сонце за кожа склона кон црвенила.      

За чувствителна и реактивна кожа склона кон: интензивно моментално црвенило, перманентно (постојано) црвенило, купероза и мали видливи капилари. Го намалува и превенира црвенилото: Rosactiv  патент. Ја активира природната одбрана на кожата, штити од ризик на оштетување на клетката и се бори против знаците на предвремено стареење на кожата: Cellular Bioprotection биолошки патент. Природната боја го воедначува тенот. Без мирис. Водоотпорно. Фотостабилно. Некомедогено.

Употреба: Неколку пати дневно, при изложување на сонце. Нанесете во доловна количина рамномерно. Повторете ја постапката почесто, особено после пливање, триење или спорт.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

BIODERMA

BIODERMA