BIODERMA Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ заштитен крем против хиперпигментација 40ml :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIODERMA Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ заштитен крем против хиперпигментација 40ml


  • Шифра: 0017250
  • Производител: BIODERMA
912 ден. 1.140 ден.

BIODERMA Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ заштитен крем против хиперпигментација 40ml.

Висока антиоксидативна заштита на сонце против темни дамки и брчки.

Иновација: BIODERMA го создаде Photoderm SPOT-AGE SPF 50+кој ја комбинира моќта на три активни состојки препознаени од дерматолозите [Витамин Ц-Витамин Е-Centella Asiatica] и сончеви филтри за заштита од широк спектар [УВ-Видлива светлина-Инфрацрвена] и овозможува заштита на сонце што спречува и промовира намалување на видливите знаци на фото-стареење (темни дамки, брчки, губење на цврстина) на кожата. Cellular Bioprotectio патент: вистинска внатрешна биолошка заштита која jа зачувува и стимулира природната одбрана на кожата од штетното дејство на сончевата радијација. Лесна dry-touch гелна текстура. Хидрира и обновува. Одлична make-up база. Одлична окуларна толеранција. Водоотпорно. Некомедогено.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!Употреба: Нанесете секојдневно за да се намали ризикот од темни дамки и
фото-стареење. Самостојно или после дневен крем. Нанесете во доволна
количина и воедначено пред изложување на сонце.

BIODERMA

BIODERMA