BIODERMA Atoderm масло за туширање 1l :: ПЗУ Аптека Виа Фарм
×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
BIODERMA Atoderm масло за туширање 1l


  • Шифра: 0017873
  • Производител: BIODERMA
1.463 ден.

BIODERMA Atoderm масло за туширање 1l.

За чувствителна сува и атопична кожа.

Чисти, ги обновува липидите и смирува. Atoderm маслото за туширање ја смирува и штити кожата благодарение на неговата ексклузивна формула составена од природни биолипиди, витамин ПП и Skin Barrier therapy патент.

Чувството на затегната кожа исчезнува веднаш после туширање. 24 часа хидратација. Многу хранливо. Против иритации. Возрасни, деца и новороденчиња. Лесно парфимирана формула. Офталмолошки тестирано.

Употреба: Нанесете на мокра кожа, потоа исплакнете. За подобри резултати користете и Atoderm емолиентно средство за нега после туширање.

ВИА ФАРМ ВО СЛУЖБА НА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

BIODERMA

BIODERMA